Ilus nii seest kui ka väljast – byMUKK

Alustuseks olgu öeldud, et byMUKK on Saaremaal toimetav ilukaubamärk, mille eesmärk on tuua kaasa teadlikum ja vastutusrikkam tarbimine, et iluvalikud oleksid ajendatud puhtalt naha tervisest.

Saaremaal käsitsi valminud nahahooldussari kannab endas kohaliku tooraine väärtust, vahetu valmistamise erilisust ning inimese ja looduse tugevat sidet, tunnistavad kreemitootjad ise oma tegemisi.

Kohaliku ettevõttena näeb Reach Your Limit just byMUKK toodetes potentsiaali. Seda on ka varasemalt erinevates teadustöödes puudutatud, et vastavalt laiuskraadile ja kliimavöötmele elavatele inimestele sobivad just kohalikest toorainetest valmistatud tooted. Olgu see Eestlaste puhul mikrofloorast, kargest ilmast või värskest mereõhust tingitud – meile tundub, et byMUKK on just Soome-ugrilastele sobiv.

Nagu öeldud ülistab (ja kasutab oma toodeteski) bränd just Saaremaist kraami – kõike, mida leiab Saaremaa vetest, metsadest ja põldudelt. Näiteks kasutatakse toodetes Saaremaad ümbritsevas meres kasvanud ja rannikult korjatud mineraaliderikast punavetikat. Kena, kas pole?

ByMUKK on kahe saare naise ettevõtmine (Ema ja tütar). “Pakume käsitsi valmistatud ja looduslikke käsitöökreeme, mis on valmistatud Saaremaal, ja aktiivainena kasutame Saaremaa rannikult korjatud punavetikat,” selgitas Sabine Suuster.

Idee sai alguse isiklikust vajadusest kasutada naturaalset kosmeetikat ning isevalmistatud alternatiivide vastu hakkasid huvi ja vajadust tundma ka nende tuttavad. Kaasates lähedasi ja tuttavaid, arvestati ja korrigeeriti toodete hooldavat mõju vastavalt tagasisidele.

byMukk Gerda Aus ja Sabine Suuster


Tänu ema-tütre suhtele on toodetes keskne roll iluga seotud õpetuste ja väärtuste edasiandmisel. ByMUKK ise tähendab ju murdes kaunist ja nägusat. “Põhilised väärtused, mis kogu kontseptsiooni juures oluliseks said, on kohalik tooraine, käsitsi valmistamine ning inimese ja looduse vaheline side,” selgitasid kreemitootjad.

Kõik byMUKK kreemid koosnevad looduslikest koostisainetest ning on parabeenide, mineraalõlide ja sünteetiliste säilitusainete vabad. Nad sisaldavad nahale kasulikke rasvhappeid, vitamiine ja antioksüdante. Toodete aroom saavutatakse tänu erinevate eeterlike õlide kombinatsioonidele ning suur osa koostisest on orgaanilist päritolu.

Tavapäraselt toodete tagaküljele peidetud koostis on by mukk toodetel just nimelt tõstetud esile, et visualiseerida koostisosade ilu ja omavahelist kooskõla.

Toodetes kasutatakse kohalikku toorainet, et liita traditsioonid ja ürgne loodus tänapäeva teadmistega.

byMukk Reach Your Limit wellness pood

Toodete loomisel on olulisteks elementideks nii esteetika kui ka funktsioon. Koostisosade poeetika annab visuaalse tunnetuse toote omadustest kasutajale. Hoidmaks tooted värsketena kasutatakse pakendeid, mis aitavad säilitada ja kaitsevad otsese päikesevalguse ja väliste mikroobide eest. ByMUKK usub minimaalsesse sortimenti ja julgustame vähendama nahahooldustooteid hoolikalt valitud kollektsioonini, mis toetavad nahka ja aitavad sel intelligentsel ja võimsal organil end ise tervendada.

Poolautomaatne, poolmanuaalne tootmine võimaldab paremat kontrolli tootekoguste üle. Naturaalsete toodete säilivusaeg on lühem kui “tavalistel” nahahooldustoodetel, seetõttu välditakse ületootmist ning tooted valmivad vahetult nõudluse järgi. Rannikuelanikena on loojatele oluliseks keskkonna teemaks mere saastatus, seepärast on minimaliseeritud toodete pakendis plastiku kasutuse ning võetud tuleviku eesmärgiks selle kasutamine täielikult lõpetada.

Alates sellest nädalast saate kõiki byMUKK'i tooteid Reach Your Limiti veebipoest endale soetada, et olla kaunid ja nägusad!