Treening ja proteiin – naiste eri!

Meie käest küsitakse tihti, et kas naised peaksid tarbima valgupulbrit või mõnel muul moel proteiini enda toitumiskavasse lisama.

Laialt on levinud arvamus, et valgupulber on mõeldud vaid meestele ning naised lähevad seda juues kohe musklisse ja sama suureks kui kulturistid. See on loomulikult täiesti vale arusaam. 

Valgud on lihaste, naha, ensüümide ja hormoonide ehituskivid. Sõltumata sellest, kas olete mees või naine, on valkudel oluline roll meie kehas. Seetõttu ei tohi proteiin toitumiskavast puududa, eriti kui teete aktiivselt trenni. 

Naised vajavad valku sama palju kui mehed!

Ghost Whey Proteiin

Mis see valk üldse on?

Valk on makrotoitainete koostisosa, üks kolmest suurest molekulist, mille saame toidust ja mida vajame suures koguses - teised on rasvad ja süsivesikud. Rakkude, juuste, luude ja sidekoe struktuuri säilitamiseks, toitu seedivate ensüümide, immuunsüsteemi funktsioneerivate antikehade, lihasjõu ja -massi ning energia saamiseks peame tarbima valku. 

Miks tarbida proteiinipulbrit?

Aitab kaasa kaalulangetamisel - valk on kaalulangetamisel äärmiselt oluline, sest see aitab põletada kaloreid ja kiirendada ainevahetust. 
Ehituskivi - valk on iga keha koe, elundi ja lihase ehituskivi. Lisaks aitab see säilitada säravat nahka ja tugevaid luid.
Aitab taastuda - valk toetab taastumist pärast treeningut.
Energiallikas - valk annab energiat kogu päevaks.

Proteiinipulber on väga soodne, maitsev ja ettevalmistusaega mittenõudev võimalus oma päevase proteiinivajaduse kättesaamiseks.

 

Ghost Whey Proteiin

 

Kui palju tuleks päevas valku tarbida?

Valguvajadus varieerub sõltuvalt teie kehakaalust ja aktiivsuse tasemest. Soovitus on, et 10–35% teie kaloritest peaks tulema valkudest. Ehk 1,2 - 2g proteiini kilogrammi kohta.

Näiteks: 55kg, naine, kes treenib intensiivselt vähemalt 3 korda nädalas. Vajaks päevas umbes 110 g proteiini. 1 Ghosti valusheigi portion sisaldab keskmiselt 25 - 26g proteiini.

Kuidas ma saan aru, et ma ei tarbi piisavalt proteiini?

 

 • Ebatavaliselt väsinud või nõrk tunne
 • Valulikud lihased taastuvad trennist aeglaselt
 • Tujukus
 • Rabedad või kahjustatud juuksed ja küüned või ketendav nahk
 • Pidev näljatunne
 • Haavade aeglane paranemine
 • Turses jalad või käed

Millist proteiinipulbrit ma võiksin tarbida?

Meie valikus olev GHOST® WHEY proteiinipulber on soja- ja gluteenivaba ning lisaks sellele sisaldab see ka vähe rasva ning süsivesikuid. Võrreldes paljude teiste brändidega on Ghost proteiinipulbri koostisosade loetelu lühike ja arusaadav. Mida vähem koostisosasid seda vähem madala toiteväärtusega liite aineid. Samuti on GHOST® WHEY proteiini saadaval väga eriliste maitsetega. Need on loodud koostöös USA kuulsate maiustuste tootjatega.

Vaata lisaks siit.

Proteiini võib tarbida endale sobival viisil!

Mitmed treeningutega intensiivselt tegelevad naised on meile öelnud, et neile ei meeldi valgujookide maitse. Nad on leidnud lahenduse Ghosti toodete imepärastest maitsetest ja siidiselt lahustuvast proteiinipulbrist. Aga ka kõige paremat asja palju tarbides võib see muutuda igavaks. Selleks oleme teile lisanud siia 2 proteiini smuuti retsepti, kodus katsetamiseks. 
 
Ghost Cerial Milk Protein smuuti


Peanut Butter Cereal Milk proteiini smuuti retsept!
Koostisosad: 

 • 1 - 1,5 teetassi magustamata mandlipiima
 • 1 küps banaan (soovitatavalt külmutatud)
 • 1 tass teie lemmik hommikuhelbeid
 • 1 kulp Peanut Butter Cereal Milk proteiinipulbrit

Coffee Ice Cream proteiini smuuti retsept!
Ann-Jennifer'i retsept
 • 1 - 1,5 teetassi mandli või kaerapiima
 • 1 küps banaan (soovitatavalt külmutatud)
 • 0,5 - 1 spl maapähklivõid
 • 2 - 3 datlit (neile, kes soovib magusust juurde soovivad)
 • 1 kulp Coffee Ice Cream proteiinipulbrit

Valmistamine: Pane kõik koostisosad loetletud järjekorras blenderisse ja sega ühtlaseks massiks. Kui soovid paksemat ja kreemisemat tekstuuri, siis soovitame hoida smuutit mõni aeg külmikus.

NB!
 Kui teil on mõni hea retsept meiega jagada, siis kirjutage meile Instagram’i direct message või e-mailile reachyourlimitest@gmail.com