Tervislik toitumine ja uni

Uni, sarnaselt toitumisele, on väga oluline osa meie kõigi elust. Kas oled mõelnud, et tegelikult ühendab neid kahte midagi veel: nimelt mõjutab une kvaliteet meie toiduvalikuid ja meie toiduvalikud mõjutavad omakorda seda, kui kosutav ja taastav on meie uni.

Halva ööune korral sirutub käsi kui iseenesest energiatihedamate ehk rasva- ja suhkrurikaste toitude poole ning toitumine ja selle kvaliteet, eriti just enne magamaminekut söödud toit mõjutab omakorda väga meie une kestvust ja kvaliteeti.

Hea une, sh melantoniini toomise juures on väga oluline roll mängida ka inimese vaimsel tervisel, toitumisel ning tervislikul eluviisil.

Kvaliteetne toit on meie alus olla terve ja tegus. Tervislikult toitumine annab meile parema tuju, rahulikuma une ja funktsioneerivama aju.

Hea une jaoks saad palju ise ära teha. Alustada saad oma igapäevase toidulaua ülevaatamisest. Sinu igapäevane toitumine peaks olema regulaarne ja menüü tervislik. Uuringute tulemusel on leitud, et uneprobleemidele võib leevendust pakkuda mõnede puu-, köögi- ja teraviljade söömine.

Söö melatoniini poolest rikkaid toite

Melatoniini leidub mitmetes toiduainetes, mida võiksid süüa mõned tunnid enne uinumist. Näiteks sisaldavad melatoniini mais, kurk, spargel, oliivid, granaatõun, kreeka pähklid ja linaseemned.

Soovituslikult võiks viimane söögikord olla minimaalselt kolm tundi enne magama jäämist. Hilja õhtul söödud toit mõjutab halvasti seedetrakti tööd ja häirib meie unetsüklit. Õhtusöök võiks olla kerge, sisaldades pigem rikkalikult liitsüsivesikuid, tera-, kaun- või aedvilja ning võimalikult vähe lihtsüsivesikuid.